Białogóra, czyli baza wypadowa Wybrzeża Słowińskiego

  • 5 maja 2017
  • Bez kategorii
  • No Comments

Białogóra, to podobnie jak Sarbinowo [więcej: Sarbinowo], miejsce dogodne na spędzenie wakacji. Największym atutem tej miejscowości jest niewątpliwie baza noclegowa [więcej: Białogóra], obejmująca zarówno hotele i pensjonaty, ale także ośrodki wypoczynkowe czy wakacje w przepięknej stadninie połączonej z hotelem. To wszystko decyduje o tym, że noclegi tutaj są naprawdę na wysokim poziomie i stanowią ogromny atut miejscowości. Oprócz plaży i stadniny koni trudno jest tu znaleźć inne ciekawe atrakcje i może właśnie dlatego Białogóra jest osadą spokojną – z tego powodu jest to dobre miejsce na wynajem noclegu – miejsca do wypoczynku są niezatłoczone, a nawet jeśli jest mnóstwo ludzi, to nie odczujemy tego faktu zbytnio, ponieważ plaże są naprawdę bardzo szerokie i co ważne – czyste. Nie ma tu zbyt dużo imprez, dzięki czemu można w ciszy i spokoju wypoczywać czy zbierać siły na następne dni wakacji.

Białogóra stanowi dogodną bazę wypadową, znajduje się w pasie miejscowości turystycznych, które naprawdę warto odwiedzić, zlokalizowana jest na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego obok takich miejscowości jak Dębki, Karwia, Ostrowo, Jastrzębia Góra czy Łeba. Najciekawszym miejscem, które w pierwszej kolejności warto odwiedzić jest Jastrzębia Góra, można zaplanować sobie wakacje tak, aby trafić na jedno z największych tego typu wydarzeń w kraju, a mianowicie Festiwal Whisky, który corocznie odbywa się tutaj. Oprócz tego, jest to miejsce słynące z „Gwiazdy Północy”, czyli najdalej wysuniętego punktu na północ w naszym kraju oraz przepięknych, wysokich, klifowych wybrzeży porośniętych lasami. Plaża pod tymi klifami wygląda naprawdę pięknie i wypoczynek na niej stanowi miłe doświadczenie.

Z Białogóry warto jest wybrać się również do Władysławowa, największego z wyżej wymienionych miast. Jest to typowy kurort wakacyjny, znajdziemy tu sporo atrakcji, jak Dom Rybaka, Aleja Gwiazd Sportu [więcej: Aleja Gwiazd Sportu], muzea czy port i rejsy wycieczkowe po Morzu Bałtyckim. To również miejsce, które słynie z jednych z najlepszych nad polskim morzem imprez wakacyjnych, mamy tu do dyspozycji wiele dyskotek, klubów, a nawet restauracji, które pod gołym niebem do białego rana organizują ciekawe wydarzenia. Obok Mielna jest to najbardziej rozpoznawalne pod tym względem miejsce nad Bałtykiem.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>