Katowice to nie tylko przemysł

Miasto usytuowane w województwie śląskim od lat kojarzone jest głównie z przemysłem. Katowice skutecznie próbują wyrwać się z tej szufladki, a robią to między innymi poprzez start w wyborach na Europejską Stolicę Kultury. W stosunkowo młodym mieście naprawdę jest sporo miejsc i organizowanych imprez godnych uwagi.

Wybierając się do Katowic warto najpierw zapoznać się z bazą noclegową, którą stanowią hotele, hostele, pensjonaty, apartamenty, kwatery prywatne, zajazdy czy pola kempingowe i namiotowe (noclegi Katowice z meteora). Wybór miejsca noclegowego zależy od celu wizyty oraz zasobności portfela. Sprawdzone punkty można znaleźć poprzez wpisanie w wyszukiwarkę internetową hasła „noclegi Katowice” lub jeśli się będzie miało więcej szczęścia poprosić o radę znajomych, którzy już w tym mieście spędzali więcej niż jeden dzień.

W mieście funkcjonuje kilka obiektów kulturalnych, do których warto się udać, a ich dobór zależy wyłącznie od preferencji odwiedzających. Do dyspozycji są: Muzeum Śląskie (informacje muzeum z wikipedii), Muzeum historii Katowic, Nikiszowiec (osiedle górnicze), Muzeum Historii Gitary, osiedle Giszowiec, a także obiekty sakralne. Amatorom historii z pewnością spodobają się przygotowane przez miasto szlaki turystyczne, które oprowadzają po najciekawszych i najstarszych miejscach i obiektach znajdujących się w Katowicach. Trasy można pokonywać pieszo lub rowerem, a ich długość dowolnie modyfikować. Jeśli chce się dokładnie poznać historię miasta i jego zabytków to można skorzystać z usług przewodnika, a dane osób zajmujących się oprowadzaniem znaleźć można w informacji turystycznej.

Dla miłośników przyrody również znajdzie się rozwiązanie, a jest to Park Kościuszki oraz Dolina Trzech Stawów (informacje dolina z facebooka). W tych miejscach można się zrelaksować i urządzić piknik z dala od zgiełku miasta. Ze znajomymi warto wybrać się do Domu Strachów lub do lokali, w których organizowane są zabawy w ucieczkę. Rozrywką, która przyciąga tłumy odwiedzających, także tych spoza granic naszego kraju, są imprezy cykliczne oraz liczne koncerty odbywające się między innymi w Spodku.


Comments ( 9 )

  1. Zgadzam się, trzeba Polskę reklamować, niech inni też ją zwiedzają, a mamy taki piękny kraj, że nie musimy jeździć za granicę.

  2. W Polsce chyba dalej panuje przekonanie, że Katowice to kopalnie, fabryki i zakłady, a tymczasem to naprawdę ciekawe i interesujące miasto

  3. W Katowicach można odpocząć, pozwiedzać, ciekawe miasto;) Nocleg łatwo znaleźć, nic nie stoi na przeszkodzie:)

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>