Kąty Rybackie – początek Mierzei Wiślanej

Jakie atrakcje czekają na nas w Kątach Rybackich? Oczywiście jest ich wiele zarówno w samej miejscowości, jak i w jej pobliżu. Leżą na początku Mierzei Wiślanej, jest to wieś rybacka z portem oraz z przystaniami. Miejscowość jest zachwycająca pod względem przyrodniczym, znajdują się tam piękne, szerokie, piaszczyste plaże oraz lasy pełne morskich ptaków. Kąty Rybackie to dobre miejsce jako baza noclegowa, stąd można dojechać do innych ciekawych i wartych odwiedzenia miejscowości.

Kąty oferują wiele ciekawych możliwości noclegowych (Kąty Rybackie – informacja), są tutaj hotele, apartamenty i zwykłe kwatery położone nad brzegiem Zalewu Wiślańskiego. Jest to piękne miejsce dla osób, które kochają naturę i ptaki, znajduje się tu Rezerwat Ornitologiczny (informacja), w którym możemy spędzić przyjemne popołudnie, spacerując po lesie i obserwując życie ptaków. Rezerwat został utworzony, aby chronić przede wszystkim czaplę siwą oraz kormorana czarnego i zapewnić im dogodne miejsce lęgowe. Osoby, które obcują z przyrodą i dzięki niej odpoczywają, będą zachwycone taką formą wypoczynku. Warto też na taki spacer zabrać ze sobą lornetkę, aby z bliska móc przyjrzeć się codziennym czynnościom ptaków mieszkających w rezerwacie, obejrzeć jak karmią swoje młode i jak funkcjonują, fruwając pomiędzy lądem a morzem.

Większość ośrodków jest oddalona od morza, jednak dojście do niego jest ogromnie przyjemne, spacerując przez sosnowy las, z daleka czujemy zapach wody i słyszymy szum morza. Cel spokojnego spaceru nagrodzi nas pięknym krajobrazem Morza Bałtyckiego. Kąty Rybackie i okolice słyną również z tras rowerowych, jest ich tu mnóstwo, turyści, którzy chcą zachować swoją aktywność nawet w wakacje, mogą skorzystać z takiej formy aktywności, która zapewni również niemałe doznania estetyczne, w postaci czystej natury. Dla tych, którzy wolą obcować z wodą jest możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego w postaci kajaków czy rowerów wodnych.

Kąty Rybackie to piękne miejsce, w którym wiele osób odnajduje swój azyl, swoje miejsce wypoczynku, gdzie nabierają sił i energii, czerpiąc ją z piękna natury. Każdy, kto szuka cichego miejsca na upragnione wakacje, powinien odwiedzić Kąty Rybackie. Mieszkańcy wsi przyjmują turystów z otwartością i polską gościnnością, jest to świetne miejsce na rodzinny wypoczynek.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>