Sporty zimowe w Karkonoszach

Karkonosze należą do najbardziej atrakcyjnych regionów w Polsce, obszarów górskich jest całkiem sporo, jednak to one bez wątpienia są wyjątkowe. Stanowią idealne miejsce do spędzenia wakacji w sezonie letnim jak i ferii zimowych, kiedy jest tu bardzo dużo śniegu. Znajdzie tu coś dla siebie dosłownie każdy – od rodzin z dziećmi, które chcą wypocząć aż po profesjonalnych sportowców, którzy chcą tu trenować. Jest to idealne miejsce do wypoczynku i uprawiania sportów, w lecie można tu organizować dłuższe wyjazdy rowerowe czy zdobywać szczyty górskie, z którego najpopularniejszym jest najwyższy szczyt- Śnieżka (https://pl.wikipedia.org/wiki/Śnieżka), o wysokości 1609 metrów na poziomem morza, a w zimie działa tu wiele wyciągów narciarskich, stoków czy tras biegowych.

Największymi ośrodkami w Karkonoszach są oczywiście Karpacz i Szklarska Poręba, najpopularniejszym miejscem zaś do uprawiania sportów zimowych jest niewątpliwie Polana Jakuszycka, która znajduje się w Szklarskiej Porębie, jest to miejsce bardzo popularne, ze sporą ilością atrakcji dla fanów sportów zimowych, po pierwsze można korzystać z profesjonalnych tras biegowych czy stoków narciarskich, a po drugie odbywają się tu liczne zimowe zawody, trasa biegowa posiada homologację FIS, czyli należy do profesjonalnych tras i corocznie przyjeżdżają tu najlepsi sportowcy z Europy. Pomimo homologacji FIS nadają się również dla osób początkujących, nie są one wymagające, raczej płaskie z niewielkimi podbiegami stanowią idealne miejsce do nauki jazdy na nartach. Drugim większym ośrodkiem w Karkonoszach jest SkiArena, która również znajduje się w Szklarskiej Porębie. To właśnie ta miejscowość w sezonie zimowym przejmuje miano stolicy, Karpacz zaś jest chętniej wybierany latem i znajduje się tam hotel Gołębiewski, jeden z najbardziej luksusowych w Polsce.

Do atutów całego obszaru należy niewątpliwie baza wypoczynkowa (). Karkonosze to zarówno Karpacz i Szklarska Poręba, które to miejscowości są bardzo rozchwytywane wśród turystów i w czasie trwania sezonu letniego czy zimowego trudno jest tu znaleźć miejsca noclegowe bez wcześniejszej rezerwacji, ale także wiele pomniejszych miejscowości, wiosek i oczywiście schronisk górskich. Ogólnie rzecz biorąc noclegi w Karkonoszach można ocenić na plus, standard jest bardzo wysoki a cała infrastruktura turystyczna idealnie przygotowana do przyjęcia wczasowiczów.


Comments ( 2 )

  1. Polana Jakuszycka – uczyłam się tam jazdy na nartach! Stok bardzo przyjazny początkującym. Polecam.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>