Tanie wakacje w Sarbinowie

Sarbinowo to wymarzone miejsce na spędzenie wakacji. Mała osada letniskowa znajduje się w województwie zachodniopomorskim, w okolicy Mielna (wikipedia). Wyjątkowy klimat sprawia, że coraz więcej turystów decyduje się swój urlop spędzić właśnie w tym miejscu. Krajobraz zdeterminowany przez typowo nadmorską roślinność i małe ośrodki wczasowe, pozwala poczuć się wyjątkowo i przeżyć ten czas zgodnie z naszymi upodobaniami. Rozrywka czy relaks – wszystko to czeka na nas w Sarbinowie.

Baza noclegowa zapewnia komfort i przyjemne poranki z widokiem na morską bryzę. Tanie noclegi w Sarbinowie (meteor) można znaleźć nawet w trakcie sezonu, co sprzyja wszystkim zapominalskim. Dodatkowym atutem tej miejscowość jest czysta, piaszczysta plaża. Niegdyś niemal wchłonięta przez Bałtyk, ale dzięki zastosowaniu murowanego deptaka, taka sytuacja została wyeliminowana. Dziś deptak ten jest jednym z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu, a spacery o zachodzie słońca są niezapomniane. Spędzenie czasu w Sarbinowie to oczywiste rozrywki, skupiające się w okolicach kąpieliska. Tu możemy spokojnie wylegiwać się na słońcu i nie przeszkodzi nam w tym natłok turystów. Wypożyczalnie sprzętu pomogą nam stawiać pierwsze kroki w sportach wodnych, a nawet skorzystać z odważnych propozycji, jakimi są wyprawa katamaranem na otwarte morze czy lot na spadochronie za pędzącą motorówką. W kurorcie znajduje się również port, który służy do dziś jako przystań rybacka. Daje to okazję do obserwowania rybaków przy pracy lub zakup świeżej ryby prosto z kutra. Port to również miejsce, z którego wypływają statki wycieczkowe. Za niewielką kwotę możemy wybrać się w rejs po okolicy, podczas którego nacieszymy się wyjątkową perspektywą.

W kwestii zwiedzania, także nie powinniśmy czuć się zawiedzeni, gdyż w Sarbinowie znajdziemy ciekawe obiekty. Jednym z nich jest kościół Wniebowzięcia NMP z roku 1856. Budowa częściowo została osadzona na średniowiecznych murach, które uzupełnione są czerwoną cegłą i granitem. Piękne gotyckie świątynie możemy zwiedzić w Toruniu (blog). Jeśli podróżujecie do Sarbinowa przez to miasto, warto się w nim na chwilę zatrzymać. Innym zabytkiem w Sarbinowie jest chata rybacka z roku 1805. Podczas zwiedzania, warto zarezerwować sobie nieco więcej czasu i wybrać się do sąsiedniego Mielna i Chłopów, które skrywają o wiele więcej wyjątkowych obiektów z przełomu wieków.

Sarbinowo to przyjazny rodzinom kurort. Każdy znajdzie tu rozrywkę, która przypadnie mu do gustu. Maluchy świetnie poczują się na placu zabaw czy podczas szaleństwa na plaży. My natomiast możemy się cieszyć wyjątkowym czasem, który nie zrujnuje naszego budżetu.


Comment ( 1 )

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>